wtorek, 21 sierpnia 2018

AUTOGRAFY REALU MADRYT
Dzisiaj zaprezentuje wam koszulkę Realu Madryt z podpisami zawodników Dani Ceballos , Karim Benzema , Luka Modrić , Borja Mayoral , Kiko Casilla , Jesus Vallejo
Historia Realu Madryt:
Real Madrid Club de Fútbol – hiszpański klub sportowy powstały w 1902 roku . Słynie głównie z sukcesów istniejącej od chwili założenia drużyny piłki nożnej , która trzydzieści trzy razy zdobyła mistrzostw Hiszpanii, trzynaście razy Puchar Europy/Ligę Mistrzów, a także wiele innych trofeów, w tym przyznany w 2000 roku przez FIFA tytuł najlepszego klubu w XX wieku. Od 1947 roku drużyna ta rozgrywa domowe spotkania na stadionie Santiago Bernabéu , nazwanym na cześć byłego prezesa, za którego czasów klub zdobył najwięcej trofeów.
Real Madryt odegrał ważną rolę w historii hiszpańskiej i światowej piłki nożnej – to z inicjatywy jego działaczy powstał Puchar Króla. Klub reprezentował również Hiszpański Związek Piłki Nożnej, stając się jednym ze współzałożycieli FIFA w 1904 roku. W 1928 roku znalazł się w pierwszym zestawie drużyn tworzących Primera División, zaś w 1955 roku stał się jedną z drużyn biorących udział w pierwszej edycji Pucharu Europy, którą następnie wygrał, broniąc to trofeum cztery razy z rzędu. Jest również jedynym klubem w historii, który po zmianie nazwy tych rozgrywek na Liga Mistrzów UEFA w 1992 roku zdobył to trofeum trzy razy z rzędu (2016, 2017, 2018). Na całym świecie znana jest też wypełniona podtekstami polityczno-historycznymi rywalizacja tegoż klubu z FC Barceloną. Real zajmuje pierwsze miejsce w tabeli wszech czasów ligi hiszpańskiej.
ZDOBYTO KUPNO

1 komentarz: